Валютні резерви НБУ на початок травня - $28 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 травня його валютні резерви становили 28 млрд дол, тоді як на початок квітня вони становили 27,04 млрд дол, а на початок року - 29,1 млрд дол.

Як зауважує Нацбанк, у квітні резерви зросли на 3,6%, з огляду на валютні надходження на користь уряду та переоцінку фінансових інструментів.

Загалом динаміку резервів упродовж квітня визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на користь уряду становили 1 371,4 млн дол. США, зокрема 1 250,0 млн дол. США – від розміщення єврооблігацій (ОЗДП) та 121,4 млн дол. США – від продажу внутрішніх державних облігацій (ОВДП).

Водночас загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав 556,1 млн дол. США (в еквіваленті). З них 391,5 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, 78,0 млн дол. США – на обслуговування ОЗДП, решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

2. Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).

У минулому місяці їх вартість зросла на 200,0 млн дол. США (в еквіваленті).

3. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

"Протягом квітня міжбанківський валютний ринок здебільшого перебував у збалансованому стані. Водночас на початку місяця попит на валюту на ринку дещо перевищував пропозицію. Для згладжування надмірних девальваційних коливань Національний банк провів інтервенцію з продажу валюти на суму 50,0 млн дол. США.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - зауважує Національний банк.