Валютні резерви НБУ на початок лютого - $29,3 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 лютого його валютні резерви становили 29 287,1 млн дол.

За підсумками січня вони знизилися на 5,3%, однак перевищували середньорічний рівень 2021 року.

"Зменшення рівня міжнародних резервів упродовж минулого місяця зумовлене насамперед валютними інтервенціями Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних коливань на валютному ринку, спричинених переважно психологічним чинником", - констатує Нацбанк.

Як зазначається, загалом динаміку резервів упродовж січня визначали такі чинники:

1. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку

У січні на валютному ринку відчутно зріс попит на валюту насамперед через погіршення інформаційного середовища на тлі геополітичного напруження. Серед інших причин – сезонна активізація бюджетних виплат наприкінці 2021 року та високі ціни на енергоносії на світових ринках.

"З метою згладжування надмірних коливань на валютному ринку і недопущення погіршення девальваційних та інфляційних очікувань Національний банк продавав валюту. Це дало змогу вгамувати тимчасовий сплеск попиту на валютному ринку, й наприкінці місяця ситуація нормалізувалася, а НБУ повернувся до купівлі валюти.

Загалом у січні НБУ купив на валютному ринку 197,7 млн дол. США, продав – 1 511,2 млн дол. Обсяги чистого продажу валюти Національним банком становили 1 313,5 млн дол", - йдеться в повідомленні НБУ.

2. Операції з управління державним боргом

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті в січні становив 416,8 млн дол. Із цієї суми 186,2 млн дол були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), номінованих в іноземній валюті, 61,7 млн дол – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), а решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Натомість валютні надходження на користь уряду становили 146,9 млн дол, зокрема 143,4 млн дол. США надійшли від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті", - уточнює НБУ.

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на 70,5 млн дол

"Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - резюмує  НБУ.

За даними НБУ, в період з 31 січня по 4 лютого він купив на міжбанку 333,7 млн дол, не продаючи валюту.