Валютні борги: уряд та НБУ мають виплатити понад $10 млрд в наступні 12 місяців

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що графік боргових виплат України в найближчі роки залишатиметься напруженим. Протягом наступних 12 місяців лише валютні виплати уряду та НБУ за державним і гарантованим державою боргом перевищать 10 млрд дол. У гривневому сегменті ринку погашення основного боргу та відсотків у другому півріччі перевищать 130 млрд грн.

“Навантаження розподілене відносно рівномірно, що не повинно створювати значних проблем Міністерству фінансів, однак середні обсяги аукціонів мають зрости”, - констатує Національний банк.

За його висновками, потреби у фінансуванні може пом’якшити обговорювана МВФ додаткова емісія спеціальних прав запозичення (СПЗ) на суму до 650 млрд дол., що покликана допомогти у відновленні світової економіки від коронакризи. У разі затвердження емісії Радою директорів МВФ Україна збільшить свої міжнародні резерви на суму близько 2.7 млрд дол.

“Проте існує висока вірогідність, що ці кошти надійдуть після періоду пікових виплат у вересні, немає й однозначної відповіді про можливість їх використання для фінансування дефіциту бюджету”, - додає НБУ.