Уряд США пояснив, чому не визнає рецесію, попри зниження ВВП два квартали поспіль

Все про економіку та фінанси

Американський уряд відмовляється визнавати рецесію, попри падіння ВВП два квартали підряд. За словами міністерки фінансів Джанет Єллен, економіка США переживає не рецесію, а "значне сповільнення зростання". Воно необхідне для того, щоб подолати інфляцію в країні, цитує Єллен агентство Bloomberg, пише Liga.net.

Падіння ВВП два квартали поспіль відповідає загальноприйнятому визначенню рецесії, але оголосити її може тільки Національне бюро економічних досліджень (NBER). Воно робить це зі значним запізнення – короткі рецесії встигають закінчитися, перш ніж NBER офіційно їх визнає.

За словами Єллен, рецесія означає всеосяжне ослаблення економіки. "Такого ми зараз не бачимо", – сказала вона. У США продовжують створюватися робочі місця, фінанси домогосподарств залишаються в хорошому стані, збільшуються споживчі витрати, посилюється бізнес.

Глава Федрезерву Джером Пауелл, виступаючи на брифінгу перед підвищенням базової ставки на 0,75 відсоткового пункту, також заперечив рецесію у США.

"Я не думаю, що США зараз перебувають у рецесії. Просто тому що занадто багато галузей економіки працюють надто добре. Ринок праці дуже сильний, такого не може бути, якщо економіка знаходиться в рецесії", – цитує Пауелла CNBC.

28 липня ФРС США вдруге підряд рекордно підвищила базову ставку – одразу на 75 базисних пунктів – в рамках боротьби з високою інфляцією.

Цього ж дня Бюро економічного аналізу США повідомило про скорочення ВВП у другому кварталі на 0,9%. У першому кварталі було падіння на 1,6%.