В уряді РФ кажуть, що Ердоган погодився частково платити за газ у рублях

Все про економіку та фінанси

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним у Сочі в п`ятницю, 5 серпня, погодився частково платити за російський газ у рублях, заявив віце-прем`єр РФ Олександр Новак, констатує DW.

"E процесі переговорів президенти домовились про те, що ми починаємо частково поставки газу та оплату в рублях", - сказав він.

За даними російських ЗМІ, зустріч тривала понад чотири години, а в розширеному форматі переговорів делегацій нібито брав участь глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров.

Прес-служба Ердогана опублікувала лише протокольне відео з початку зустрічі. "Президент Росії Путін подякував президенту Ердогану за його внесок у відправлення українського зерна з чорноморських портів", - ідеться, серед іншого, в повідомленні.

Спільної пресконференції за результатами зустрічі лідери не проводили. Ніяких повідомлень за підсумками візиту до РФ турецька сторона не публікувала.

Натомість Кремль оприлюднив спільну заяву президентів за підсумком переговорів. У ній йдеться, що вони домовились нарощувати обсяги двосторонньої торгівлі та "йти назустріч очікуванням протилежної сторони в сферах економіки та енергетики". У заяві згадується Сирія та Лівія, про Україну не йдеться.

Кремль просив допомогти в обході санкцій - ЗМІ

Напередодні зустрічі Ердогана та Путіна американська газета The Washington Post писала, що Кремль звернувся до Туреччини за допомогою в обході санкцій, які західні країни запровадили у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну. За даними видання, відповідну пропозицію Росії перехопила українська розвідка.

У публікації йшлося, що РФ запропонувала Туреччині дозволити російському бізнесу купувати частки турецьких нафтових компаній, а також просила відкрити в турецьких банках рахунки для своїх фінансових структур і дозволити російським промисловим компаніям реєструватися у вільних економічних зонах Туреччини.