В уряді прогнозують інфляцію до 8% за підсумками 2021 року

Все про економіку та фінанси

В уряді прогнозують близько 4% росту економіки в цьому році, а інфляція залишиться у межах прогнозованих тенденцій - до 8%, заявив перший віце-прем`єр - міністр економіки Олексій Любченко під час виступу на форумі "Україна 30. Міжнародна політика", пише "Економічна правда".

"З початку 2020 року українська економіка опинилась у новій системі координат, пов’язаних із глобальною пандемією COVID-19. Ми розуміємо, що вже зараз стрімко відбувається формування нової глобальної "постковідної" світової економіки. Їй будуть властиві нові баланси сил, будуть сформовані нові центри економічного, цифрового та технологічного впливу", - розповів Любченко.

За його словами, для України цей і наступний роки будуть роками відновлювального зростання.

"Ми прогнозуємо близько 4% росту економіки, реальної економіки у цьому році. Інфляція залишиться у межах прогнозованих тенденцій - до 8%, буде збережено цінову та валютно-курсову стабільність.

Якщо мова йде про стратегічну перспективу до 2030 року, наше завдання - структурна модернізація економіки, яка заснована на інноваціях та технологіях, адаптивна до потреб глобальних конкурентних викликів. У цьому "новому світі" публічними суб’єктами будуть лише нації та країни, що свідомо консолідуватимуть свої сили для реалізації власного потенціалу", - додав міністр.

Він заявив, що драйвером на наступні роки для України є інвестиції в фундаментальну науку та людський капітал.

"Це цифровізація. Цифровізація різних секторів економіки і, ще раз наголошую, інвестиції у людський капітал", - резюмував він.

Нагадаємо, правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 7,5% річних. НБУ надалі готовий підвищувати ставку, якщо суттєвіше посилення інфляційного тиску і погіршення очікувань становитимуть загрозу для досягнення інфляційної цілі 5% у 2022 році.

У травні 2021 року інфляція у річному вимірі підскочила до 9,5% після 8,4% у квітні.

У НБУ очікують, що у 2021 році інфляція становитиме 8%, пік інфляційного сплеску припаде на ІІІ квартал року передусім через низьку минулорічну базі порівняння.

У квітні правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 7,5% річних.

У березні правління Нацбанку ухвалило рішення щодо підвищення облікової ставки до 6,5%.