В уряді назвали галузі, в яких найчастіше платять в "конвертах"

Все про економіку та фінанси

Найчастіше заробітну плату в "конвертах" платять у сільському господарстві та будівництві, заявив перший віце-прем`єр – міністр економіки Олексій Любченко а прес-конференції в межах Всеукраїнського форуму "Україна 30. Міжнародна політика", пише "Укрінформ".

Відповідаючи на запитання, в яких галузях найчастіше платять заробітну плату у "конвертах", Любченко в першу чергу назвав сільське господарство та будівництво. Він нагадав, що з 1 січня 2016 року, коли в Україні змінилась ставка ЄСВ, очікувалося, що економіка вийде з тіні, і всі будуть платити "білу зарплатню", однак цього не сталося.

"На жаль робочі місця не вийшли з тіні", - зазначив Любченко.

Як повідомлялось, в першому півріччі 2021 року була проведена масштабна інформаційна кампанія про переваги офіційного працевлаштування та ризики неформальних трудових відносин. В результаті цієї кампанії було офіційно оформлено майже 57 тис. працівників. Із липня почалися перевірки компаній, які мають ознаки найбільших ризиків використовування незадекларованої праці. За перші два дні перевірок виявлено 240 неформальних працівників у рамках 152-ох розпочатих інспекцій.