В "Універсал Банку" змінюється керівництво

Все про економіку та фінанси

«Універсал Банк» повідомив у системі розкриття інформації НКЦПФР, що 22 грудня його спостережна рада ухвалила рішення про припинення повноважень голови правління (Дмитра Кузьміна), членів правління (Сергія Зарожевського, Галини Ховалко, Ольги Алєєксєєвої, Панагiотiса Сарантопоулоса, Нiкоса Софронiу) та головного бухгалтера (Катерини Сосюри).

При цьому було призначено:

- т.в.о. голови правління – Романа Гороховського (члена правління «Універсал Банку», заступника глави правління з корпоративного бізнесу);
- членом правління – Ірину Старомінську (22.12.2016 були припинені її повноваження як члена правління, заступника глави правління «Таскомбанку»);
- членом правління – Олега Остапця (до квітня 2016 року був членом правління «Кредит Оптима Банку»);
- членом правління – Іру Семенову (начальник управлiння продажiв продуктiв малого та середнього бiзнесу);
- членом правління – Ольгу Алєксєєву (директор департаменту комплаєнс).

22 грудня на підставі власних заяв були звільнені незалежні члени спостережної ради «Універсал Банку» - Костакiс Маврокордатос та Ангелос Лоiцоу.

Додамо, що 15 грудня позачергові збори акціонерів «Універсал Банку» ухвалили рішення про збільшення статутного капіталу на 445 млн грн шляхом приватного розміщення додаткових акцій. Як зазначалося в повідомленні банку, розмiщення акцiй може призвести до придбання юридичною особою (кіпрською Bailican Limited, підконтрольною Сергію Тігіпку, - ред.) пакету акцiй у розмiрi, що перевищує 10% статутного капiталу «Унiверсал Банку».

Як писав Finbalance, у фінустанові також повідомляли, що на зборах акціонерів 15 грудня - до розгляду питання про розміщення акцій на 445 млн грн - мало також розглядатися питання про збільшення статутного капіталу "Універсал Банку" на 168 млн грн й розміщення відповідних акцій серед існуючих акціонерів (а мажоритарним акціонерів банку є грецький Eurobank).

Перед цим Антимонопольний комітет України (АМКУ) повідомляв, що надав дозвіл С. Тігіпку на опосередковане (через кіпрську компанію «Bailican Limited») придбання акцій «Універсал Банк», що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління фінустанови.

За підсумками січня-вересня "Універсал Банк" задекларував прибуток 139 млн грн (у ІІІ кварталі – 109 млн грн), при тому, що у 2015 році фінустанова отримала збиток 2 млрд грн, а в 2014 році – 430 млн грн. На кінець ІІІ кварталу резерви "Універсал Банку" покривали його кредитний портфель на 29,1%. В аудиторському висновку компанії "РСМ Україна" до звітності "Універсал Банку" за 2015 рік констатувалося, що ризик фінустанови за кредитами в окремих районах Донецької та Луганської областей покритий не лише резервами, але й «грошовими коштами, отриманими від материнського банку».

На кінець вересня кредитний портфель юросіб в "Універсал Банку" становив 1,56 млрд грн, фізосіб - 2,05 млрд грн. Депозитний портфель юросіб був 787,4 млн грн, фізосіб - 2,09 млрд грн; кошти банків - 1,32 млрд грн.

На 01.10.2016 "Універсал Банк" займав 27-е місце в банківській системі за обсягом активів (5,4 млрд грн), тоді як "Таскомбанк" (його контролює С. Тігіпко) - 25-е місце (5,86 млрд грн). Сумарні активи "Універсал Банку" і "Таскомбанку" дозволили б об`єднаній фінустанові на вказану дату посісти 18-е місце в системі, потіснивши з відповідної позиції "Прокредит Банк" (активи якого - 10,5 млрд грн).

На кінець ІІІ кварталу власний капітал «Універсал Банку» становив 843 млн грн (32,5 млн дол. за офіційним курсом НБУ).

Головний фінансовий аналітик агентства «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран припускав, що ймовірна ціна угоди з придбання Сергієм Тігіпком «Універсал Банку» складе до 0,5 капіталу. "Діапазон [[ціни угоди] може бути дуже широким. Від нульової і навіть негативної вартості до незначної надбавки до капіталу. Він залежить як від бажання інвесторів банк продати, так і від показників самого банку. Не думаю, що в цьому випадку сума угоди перевищить капітал банку", - додавав Віктор Шулік, начальник відділу ринкових досліджень IBI-Rating.

Як писали ЗМІ, компанія С. Тігіпка задекларувала намір купити 99,99% акцій "Універсал Банку".