В Укрексімбанку розповіли про кредит, яким цікавилися "Схеми"

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк повідомив, що в рамках внутрішнього розслідування встановлено, 4 жовтня під час інтерв’ю журналісти програми «Схеми» виявили зацікавленість у питанні щодо видачі "Укрексімбанком" кредиту особі, яка, на думку журналістів, могла бути пов’язаною з фінансуванням протиправної та антидержавної діяльності на тимчасово окупованих територіях на Сході України.

Коментуючи цю інформацію під час прес-конференції, в.о. голови правління "Укрексімбанку" Сергій Єрмаков заявив:

«В квітні 2021 року банком було надано кредит в розмірі 60 млн долларів ТОВ «Оптова мережа 2011» та ТОВ «Славіан» для загального проекту у 80 млн доларів для реалізації угоди з купівлі-продажу Брюховецьким С.Г. ТРЦ Sky Mall у заявленого кінцевого бенефіціару бізнесу.

На вимогу банку позичальником було надано правові висновки професійних юристів, в тому числі британського юриста, зареєстрованого в Solicitors Regulation Authority, щодо врегулювання корпоративного конфлікту та щодо наявних судових позовів. Відповідно до отриманих юридичних висновків, наявність арбітражного рішення в справі естонського бізнесмена Тедера Хіллара не ставила під загрозу права власності позичальників на ТРЦ Скай Молл».

С. Єрмаков наголосив на тому, що на момент видачі кредиту позичальник Брюховецький С.Г. пройшов належну процедуру KYC, в рамках якої не було виявлено жодної інформації, яка б свідчила про наявність будь-яких кримінальних справ у зв’язку з фактом володіння частками в компаніях, зареєстрованих на НКТ.

Як констатується, при виконанні аналізу клієнта також було встановлено, що на момент укладення угоди про кредит пан Брюховецький мав дійсну довідку про взяття на облік внутрішньо-переміщених осіб.

«Рух грошових коштів в рамках кредитних угод відбувався або між рахунками в Укрексімбанк, або на рахунки позичальників в інших українських банках, або на власний рахунок контрагента», - констатував С. Єрмаков.  

Додаткова інформація Укрексімбанку про цю кредитну справу - тут.

Матеріал "Схем" з цього приводу - тут.

P.S.

Євген Мецгер, який тимчасово склав повноваження глави правління Укрексімбанк, оприлюднив такий коментар щодо матеріалу програми "Схеми":

"Стосовно того, що УкрЕксімБанк видав кредит компанії, бенефіціаром якої є начебто бізнесмен, що веде свою діяльність на непідконтрольних територіях Донецької та Луганських областей.

Мова йде про кредит, що отримала компанія Брюховецького Сергія Григоровича, який до 2014 року проживав у Горлівці та вів там свій бізнес. Суть цього кредиту дуже проста: ми прокредитували компанію, яка купила Торговий Центр. Частиною угоди стало перекредитування в українських банках. Придбаний Торговий Центр, корпоративні права та майно оціночною вартістю понад 100 млн доларів перебувають в заставі банку.

Служба Безпеки УкрЕксімбанку перевірила компанії, яким був наданий кредит. Ніяких порушень законодавства з боку власників компаній не було виявлено. Кредит не є проблемним (!), він належним чином обслуговується. Всі умови по сплаті процентів та тіла кредиту виконуються.

Державний банк не зробив жодного порушення. У нас є всі документи та ми відкриті до будь-яких перевірок органів досудового слідства.

Усі грошові кошти, видані банком в якості кредиту, були використані для рефінансування заборгованостей в українських банках та для розрахунку на території України з українською юридичною особою-продавцем активу.

Якщо коротко:

1. Державний банк профінансував компанію, яка володіє Торговим Центром і отримав в залог корпоративні права на 107 млн у.о.
2. Кредит сплачується. Він не є проблемним.
3. Кредит погодив Кредитний Комітет Банку (членом якого я не є)
4. Кредит перевірила Служба Безпеки Банку
5. За кредит проголосувало Правління Банку
6. Незалежна Наглядова Рада Банку не мала ніяких зауважень стосовно видачі кредиту.

Стосовно документів, які знайшли журналісти. Ці документи мають бути передані в СБУ та має бути проведене розслідування. Чи дійсно компанії працюють на непідконтрольній території? Чи дійсно вони сплачують там податки? Сподіваюсь розслідування буде швидким та суспільство дізнається правду".