В Укрексімбанка проблеми з "Ковельмолоко", яке не чуже групі "Континіум"

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Волинської області розглядає справу про банкрутство ПАТ «Ковельмолоко». Про грошові вимоги до цього підприємства заявив у т.ч. Укрексімбанк. Конкретна сума вимог держбанку в судових матеріалах поки що не уточнюється. Разом з тим, принаймні, в 2016 році Укрексімбанк у судовому порядку намагався стягнути з ПАТ «Ковельмолоко», а також з ПрАТ «Галичина» 20,2 млн дол та 182,9 млн грн.

Як писав Finbalance, Госпсуд Львівської області ухвалою від 06.07.2017 в рамках справи про банкрутство ПрАТ «Галичина» визнав грошові вимоги Укрексімбанку на 889,4 млн грн як такі, що забезпечені заставою компанії-боржника. Свої вимоги держбанк обґрунтовував, передусім, генеральним кредитним договором №151213N2 від 20.03.2013, позичальниками за яким було ПрАТ «Галичина» та ПАТ «Ковельмолоко», ці ж компанії виступали поручителями за супровідними позиками (у заставі – в т.ч. будівлі комплексу заводу з переробки молока та виготовлення молочної продукції у м. Радехів Львівської області).

Відповідно до ухвали Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29.06.2017, слідчі Головного управління ДФС у Волинській області проводили досудове слідство у кримінальному провадженні №32016030000000008 щодо ухилення від сплати податків службовими особами ПАТ «Ковельмолоко» за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу («Ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів)»). У судових матеріалах наводилися також дані слідства про встановлені факти, «які можуть свідчити про умисне, з корисливих мотивів, вчинення службовими особами ПАТ «Ковельмолоко» дій, що призвели до стійкої фінансової неспроможності останнього та завдало великої матеріальної шкоди державі» (цитата).

За даними НКЦПФР, власником 100% акцій ПрАТ «Галичина», як і власником 98,98% акцій ПАТ «Ковельмолоко», є кіпрська компанія «Бросмонт Холдінгз Лімітед».

Як повідомлялося, в 2010 році «Західна молочна група» (підконтрольна групі «Континіум» Степана Івахіва та вже покійного Ігоря Єремеєва) об’єдналася із ЗАТ «Галичина» (бенефіціарами якого були львів’яни Андрій Король, Сергій Гибай, Юрій Ложкін), що публічно підтверджували в групі «Континіум». Об’єднана молочна структура зберегла назву «Галичина». С. Івахів входив у наглядову раду підприємства. У 2014 році багаторічного гендиректора молочного заводу «Галичина» Володимира Петріна на певний час замінив Дмитро Лещенко, який до цього призначення працював радником гендиректора групи «Континіум».

Справи про банкрутство ПАТ «Ковельмолоко» та ПрАТ «Галичина» - не єдині в історії молочного бізнесу групи «Континіум» (яка відома, передусім, своєю мережею АЗС WOG і «Банком інвестицій та заощаджень»).

Зокрема, в листопаді 2015 року Госпсуд Волинської області визнав банкрутом ТОВ «Українська сирна компанія», до якого, як писав Finbalance, Укрексімбанк пред’являв кредиторські вимоги на 811 млн грн, які, однак, зрештою відкликав. Тоді керівник ПАТ «Дубномолоко» (теж підконтрольне групі «Континіум») публічно запевняв, що банкрутство «Української сирної компанії» – «технічний момент», а борг компанії перед Укрексімбанком буде переведений на «Дубномолоко».

Про боргові спори ліквідатора банку "Форум" з компаніями, пов’язаними з мережею WOG (у т.ч. намагання позичальників позбутися поруки), читайте тут, тут, туттут. Про борговий конфлікт WOG з компанією Новинського - тут.

Про борги групи "Континіум" перед банком "Надра" див. тут.

Про фінансовий стан «Банку інвестицій та заощаджень» (підконтрольний групі "Континіум") див. тут.