В Україну прибуло судно з австралійським вугіллям для "Центренерго"

Все про економіку та фінанси

Судно класу "Панамакс" із вугіллям австралійського походження об’ємом 75 тис. тонн зайшло до одеського порту "Южний", пише "БізнесЦензор" з посиланням на інформацію "Центренерго".

Після проходження митних операцій судно почне розвантаження. Вже із завтрашнього дня вугілля відвантажуватиметься залізничним транспортом на адресу електростанцій ПАТ "Центренерго" для поповнення складів та безперебійної роботи протягом опалювального періоду 2021-2022 років.

Ще дві поставки очікуються найближчим часом. Наступна партія вугілля прибуде до України 15 грудня 2021 року. Це також вугілля австралійського походження.

Очікується, що наприкінці грудня 2021-на початку січня 2022 року в Україну прибуде судно з вугіллям з Колумбії для потреб ТЕС ПАТ "Центренерго". Обсяг кожної партії становить від 70 тис. до 80 тис. тонн, в підсумку сумарний обсяг поставок - майже 210-220 тис. тонн.

Раніше повідомлялося, що ПАТ "Центренерго" законтрактувало 1,5 млн тонн вугілля, що має дозволити йому взимку виконати функцію балансування енергетичної системи України в умовах пікових навантажень та не допустити т.зв. "віялових" відключень електроенергії.

Нагадаємо, Росія зупинила транзит енергетичного вугілля із Казахстану в Україну.

Раніше Росія також заборонила експорт російського енергетичного вугілля в Україну з 1 листопада.