В Україну прибула перша партія імпортного вугілля для потреб "Центренерго", – ДТЕК

Все про економіку та фінанси

В Україну прибув перший із семи законтрактованих компанією ДТЕК кораблів із 60,5 тис. тонн вугілля, повідомило "ДТЕК Енерго", пише "Інтерфакс-Україна".

"Судно класу "Панамакс" причалило до порту "Південний" і призначене для потреб державних ТЕС ПАТ "Центренерго". Обсяг першої поставки становив 60,5 тис. тонн", - повідомила ДТЕК Енерго на сайті в суботу ввечері.

Згідно з повідомленням, на сьогодні ДТЕК домовився з міжнародними постачальниками про імпорт 7 суднових партій з вугіллям, з яких 5 постачань з вугіллям із США та 2 – з Колумбії.

Обсяг кожної партії становить від 40 до 75 тис. тонн, у результаті сумарний обсяг постачання – майже 470 тис. тонн, уточнили у ДТЕК Енерго.

За її даними, очікується, що всі партії прибудуть до України протягом листопада 2021 року – січня 2022 року. Найближча поставка запланована на кінець листопада, чотири – у грудні та одна – у січні.

"Усі вони призначені для потреб ТЕС ДТЕК Енерго", – уточнили у компанії.

Крім постачання вугілля морем, ДТЕК очікує вугілля з Польщі, з якою підписано дві угоди на 340 тис. тонн енергетичного вугілля, також у вересні-жовтні компанія імпортувала вугілля з Казахстану.

Загальний обсяг вже законтрактованого вугілля з Польщі, США та Казахстану становив близько 0,9 млн тонн, у вересні-жовтні було імпортовано понад 356 тис. тонн вугілля, резюмували в ДТЕК Енерго.

Там також зазначили, що ведуть переговори щодо додаткових обсягів імпортного палива.

При цьому в ДТЕК Енерго наголосили, що імпорт є тимчасовим заходом, спрямованим на покриття дефіциту ресурсу, а пріоритетом залишається використання вугілля українського видобутку.

У компанії додали, що протягом січня-жовтня на шахтах ДТЕК Енерго видобуто 13,7 млн. тонн вугілля марки "Г" і введено в роботу 23 нові лави, загалом планується довести рівень видобутку за рік до 17 млн. тонн газового вугілля.

Як повідомлялося, раніше президент України Володимир Зеленський анонсував прибуття в Україну 7 кораблів "Панамакс", у зв`язку з чим, за його словами, не очікується дефіцит електроенергії та обмеження її споживання.