В Україну пільгово завезли 140 тисяч авто: в червні темпи знизилися

Все про економіку та фінанси

Українці знизили темпи ввезення авто з Європи за пільговими умовами - в середньому за день на початку червня в`їжджало 2,65 тис. автомобілів порівняно з травневими 4-5 тис. у будній день, повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, пише "БізнесЦензор".

"І нові результати ввезення автомобіля з пільгою: станом на 6 червня у нас ввезли 140 310 авто. Загальна сума податкової знижки надана на 15,4 млрд грн", – написав Желєзняк.

Він додав, що без урахування пільги на авто, бюджет недоотримав надходжень від мит ​​та ПДВ з імпорту 9,17 млрд грн.

Як повідомлялося, з 6 квітня Верховна Рада звільнила імпорт товарів в Україну від ввізного мита та ПДВ для платників єдиного податку першої-третьої групи, які сплачують податок за ставкою 2% від обороту, а також встановила спрощену форму розмитнення. Депутати також повністю звільнили від оподаткування імпорт транспортних засобів громадянами та суб`єктами спрощеної системи.

У той же час наприкінці травня Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект №7418 про повернення всіх мит та ПДВ на імпортні товари, у тому числі на автомобілі. Зокрема, скасувати безмитне ввезення автомобілів пропонується з 1 липня.

Раніше повідомлялося, що у травні український автопарк поповнили 2,5 тис. нових легкових автівок, що удвічі більше, ніж у квітні.