В США говорять про четверту хвилю пандемію

Все про економіку та фінанси

У Сполучених Штатах спостерігається вже четверта хвиля пандемії коронавірусної інфекції. Таку думку висловив епідеміолог, член консультативного комітету президента США Майкл Остерхольм, пише РБК-Україна.

Він пояснив це тим, що в останні кілька місяців в країні з`явилися кілька нових різновидів коронавірусу, що представляють серйозну загрозу.

"Я вважаю, що в деякому сенсі ми знаходимося майже в новій пандемії", - сказав учений.

Проте він зазначив, що хороша новина полягає в тому, що наявні вакцини ефективні проти нових штамів вірусу, у т.ч. й проти так званого "британського штаму".

Нагадаємо, в кінці березня канцлер Німеччин Ангела Меркель заявляла, що Європа та світ перебувають фактично в новій пандемії, вихід з якої залежить від якнайскорішої вакцинації якомога більшої кількості людей на планеті.

«Ми перебуваємо у третій хвилі, але по суті – в новій пандемії. Всім ясно, що вакцинація – це шлях до виходу з кризи… Перемога над вірусом буде лише тоді, коли всі у світі зроблять щеплення», - сказала німецька лідерка.

Вона назвала важливим питання експортного контролю над вакцинами та запобігання протекціонізму, наголосивши на необхідності «знайти справедливе рішення» та солідарний механізм розподілу вакцин. За словами Меркель, важливо не порушувати міжнародні ланцюги постачань, «але фірми, які уклали з нами контракти, повинні їх виконувати», тобто країнам ЄС важливо забезпечити препаратами власне населення.

Глава уряду ФРН також наголосила на важливості посилення механізму COVAX, особливо для країн Африки.