В ЄС дали прогноз щодо формування колективного імунітету проти COVID-19

Все про економіку та фінанси

Населення ЄС може досягти колективного імунітету проти коронавірусу до середини липня. Такий прогноз дав єврокомісар Тьєррі Бретон, відповідальний за кампанію вакцинації в ЄС, пише The Local, констатує zn.ua.

В кінці березня Бретон припустив, що колективний імунітет буде можливий в ЄС до 14 липня, оскільки очікується, що темпи вакцинації прискоряться завдяки новим поставкам вакцин. У понеділок він підтвердив свій прогноз виданню Le Parisien.

"Тепер у нас є чітке уявлення про те, що відбувається, від виробництва вакцин до розподілу і тестування. 14 мільйонів доз були доставлені в ЄС в січні, 28 мільйонів в лютому і 60 мільйонів в березні. У наступному кварталі ми збільшимо до 100 мільйонів в квітні, травні і червні. Потім 120 мільйонів влітку, а з вересня ми вийдемо на рівень 200 мільйонів", - сказав він.

За словами Бретона, у другій половині року в цілому ЄС отримає понад 800 мільйонів доз.

"Колективний імунітет можна досягти для всіх жителів Європейського Союзу в середині липня", - запевнив європейський комісар.

Люди цілком очікувано стали питати, скільки ще триватиме ця пандемія, але точної відповіді на це питання не знає ніхто. дослідник Юян Гу змінив назву своєї популярної моделі прогнозування COVID-19 з "Шлях до колективного імунітету" на "шлях до нормальності". За його словами, досягнення порогу колективного імунітету малоймовірно за рахунок таких факторів, як недовіра до вакцин, поява нових варіантів коронавірусу і затримка надходження щеплень для дітей. Згідно з інформацією видання Nature немає впевненності, что людство коли-небудь отримає колективний імунітет проти ковіду.

The Atlantic також зазначає, що "колективний імунітет" - це туманний, давно обіцяний кінець пандемії коронавірусу, але вимоги його досягнення досить конкретні. Отримання такого загального імунітету дійсно може виявитися недосяжним, однак вакцини все ще можуть допомогти покласти край пандемії.

Раніше глава Всесвітньої організації охорони здоров`я Тедрос Адханом Гебреєсус застеріг від пропозицій деяких просто дозволити COVID-19 поширитися в надії на досягнення так званого колективного імунітету, заявивши, що це "неетично".