В Офісі президента очікують загострення військової агресії РФ

Все про економіку та фінанси

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в інтерв`ю для Lb.ua заявив, що Україні варто очікувати  загострення військового протистояння з Росією.

"На жаль, варто (очікувати загострення військового протистояння). І ця інформація, скажімо так, є у відповідних українських структурах. Ми у своїй роботі також послуговуємося їхньою інформацією та доводимо її до наших партнерів. Зокрема, з моменту ескалації ситуації біля кордонів України президент Зеленський уже провів телефонні розмови з президентом США Джозефом Байденом, прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. З кожним з цих лідерів президент Зеленський не лише обмінявся даними, а й отримав їхні чіткі і вчасні сигнали підтримки", – повідомив високопосадовець.

Водночас як зауважує Жовква, світ нині не дасть Росії розпочати повномасштабну війну на території України так, як це відбулося з Грузією у 2008 році.

"Тоді світ «проспав». Зараз кращий стан бойової готовності України, ніж у 2014 році, і рівень політичної готовності наших партнерів", – вважає дипломат.

При цьому Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак спростував заяви Росії про те, що Україна нібито готує наступ на Донбасі.

"Повідомлення, поширені державою-агресором Російською Федерацією про нібито “підготовку України до наступу на Донбас” не відповідають дійсності та носять характер цілеспрямованої кампанії з дезінформації. Ця кампанія має на меті дискредитувати Україну на міжнародній арені, посіяти паніку серед населення тимчасово окупованих територій, змінити інформаційний порядок денний для просування геостратегічних інтересів Кремля", - йдеться в заяві Хомчака.

Він нагадав, що військово-політичне керівництво Україна вибрало політико-дипломатичний спосіб урегулювання конфлікту у Донецькій та Луганській областях.

"Звільнення тимчасово окупованих територій силовим шляхом неминуче призведе до загибелі великої кількості цивільних громадян і втрат серед військовослужбовців, що є неприйнятним для України", - сказав він.

В той же час Хомчак запевнив, що Збройні сили України готові до адекватної відповіді "як у разі ескалації конфлікту в районі проведення операції Об’єднаних сил, так і у випадку ускладнення воєнно-політичної та воєнно-стратегічної обстановки навколо України".

Головнокомандувач ЗСУ вважає, що Росія штучно загострює ситуацію для досягнення власних геостратегічних цілей, але на стороні України - весь цивілізований світ.

Він підкреслив, що співробітництво України з НАТО носить винятково мирний характер і Росія не має права впливати на євроатлантичний вибір України.

Нагадаємо, що з березня в соціальних мережах почали з`являтися численні відео з російською технікою, що начебто рухається до кордону з Україною. Про додаткове розгортання російських сил біля кордону повідомив і начальник Генерального штабу Збройних сил Руслан Хомчак під час звіту у Верховній Раді.

Сполучені Штати Америки, Великобританія, Канада та НАТО висловили Україні підтримку на фоні ескалації.

Через російську загрозу на кордонах України до Києва терміново вирушив голова МЗС Польщі Збігнєв Рау.