В Австрії, Польщі, Словенії не планують розраховувати з Росією рублями за газ

Все про економіку та фінанси

Австрійська нафтогазова компанія OMV продовжить платити за російський газ у євро, заявив глава компанії Альфред Штерн в інтерв`ю PULS 24, констатує zn.ua.

На запитання, чи компанія продовжить платити за газ у євро, а не в рублях, він відповів: «Звісно. У нас немає іншої договірної бази, я не зміг би робити нічого подібного».

Штерн уточнив, що компанія має діючі контракти і там нічого подібного не обумовлювалося.

Глава польської нафтогазової компанії PGNiG Павел Маєвський також заявила, що не має можливості розраховуватись рублями по російським контрактам, пише "РБК-Україна".

"Такої можливості особливо немає. Ямальський контракт, деталей якого я розкривати не можу, передбачає спосіб регулювання ціни", - заявив Маєвський.

Прем’єр-міністр Словенії Янез Янша вважає, що жодна європейська країна не платитиме Росії за поставлений газ в рублях. Про це він заявив перед самітом ЄС у Брюсселі, пише "Європейська правда".

"Не думаю, що хтось в Європі справді знає, як виглядає рубль. Ніхто не платитиме в рублях", - сказав Янша.

Він наголосив, що питання ембарго на газ і нафту залишається на столі, але також важливим є позбавлення залежності від російських енергоносіїв.

"Сьогодні, я думаю, ми офіційно підтвердимо наші зобов’язання про те, що ЄС повинен зменшити свою залежність від російської енергетики якомога швидко. Це не станеться за одну ніч, моя країна також частково залежна, але ми це підтримуємо. Якомога швидше означає протягом наступного місяця, інакше ми даємо гроші на російську військову машину", - додав Янша.

Раніше прем`єр-міністр Бельгії Александр де Кроо заявив, що, якщо Росія вимагатиме від європейських країн платити за постачання газу в рублях, ціна також має бути переглянута.

Прем`єр-міністр Естонії кая Каллас заявила, що гроші, які Європа акумулює на рахунку для сплати за російський газ, можуть використати для репарацій Україні.