Устенко: обговорюється питання страхування союзниками воєнних ризиків для іноземних інвесторів

Все про економіку та фінанси

Радник президента з економічних питань Олег Устенко під час телемарафону зазначив, що для іноземних інвесторів, які продовжують інвестувати в українську економіку, можуть запропонувати страхування воєнних ризиків, пише "Укрінформ".

«Інвестор зазвичай стикається з різними економічними ризиками в будь-якій країні. Але в Україні ситуація наразі специфічна — через агресію з боку росії ми маємо ще і воєнні ризики. Щоб не просто зменшити, а навіть прибрати такі ризики з портфеля інвестора, обговорюється можливість введення такого виду страхування з боку наших союзників по відношенню до всіх тих, хто вкладає кошти в нашу економіку», — сказав Устенко.

Що стосується поствоєнного відновлення економіки України, то, за словами радника президента, для більшості іноземних інвесторів присутність у нашій країні вже навіть не є питанням для обговорення.

«Загалом для більшості інвесторів, з якими ми наразі обговорюємо поствоєнне відновлення України, перебування в Україні – це a must. Вони просто повинні бути тут, вони не можуть дозволити собі не бути в Україні. Наше завдання — підтримати та зберегти цей інтерес до української економіки протягом тривалого часу. А це можливо єдиним способом в подальшому — створювати можливості для розвитку бізнесу», — наголосив Устенко.

Як повідомлялося, під час Всесвітнього економічного форуму українська делегація закликала інвесторів вкладати кошти у відбудову України. Для втілення ініціатив приватного сектору планується запустити об`єднану інвестиційну платформу з переліком інвестиційних проєктів. Також повідомлялося, що Кабінет Міністрів працюватиме з країнами-партнерами України над тим, аби вони видавали своїм компаніям державні гарантії на залучення коштів для інвестицій в Україну в рамках державно-приватного партнерства.