Безумовний базовий дохід: щоб платити по 2 тис грн, потрібні $2 млрд щомісяця, - Устенко

Все про економіку та фінанси

Радник президента з економічних питань Олег Устенко в коментарі для “РБК-Україна” зазначив, що на збільшення соцвитрат і різного роду індексації найближчим часом розраховувати не варто.

"Єдина можливість збільшення соціальних виплат - це додаткова підтримка від союзників. І якщо ми говоримо з приводу безумовного базового доходу, який було б доцільно ввести, наприклад, близько 2 тисяч гривень, то це додатково 2 млрд доларів на місяць до бюджету", – зазначив радник глави держави.

За його словами, до кінця року видатки бюджету можуть збільшитися. Перш за все, більше грошей будуть потрібні для забезпечення житлом людей, які його втратили через війну.

"Я думаю, що для цього додатково треба буде ще близько 5 млрд доларів до кінця року. При тому гроші потрібні будуть терміново, оскільки будувати доведеться досить швидко. Якщо збільшуються витрати, то можуть виникнути питання з дохідною частиною бюджету", - говорить радник президента.

Раніше в інтерв`ю FT він припустив, що необхідність в коштах для покриття дефіциту бюджету може зрости до 9 млрд доларів на місяць.

"Якщо раптом ситуація буде погіршуватися, то треба буде розглядати питання, пов`язані з пошуком додаткових доходів держбюджету. Базові податки змінюватися не будуть, але те, про що ви говорите (акциз і ПДВ на паливо і військовий збір на імпорт, - ред.), цілком можливо, оскільки треба фінансувати збройні сили", - сказав О. Устенко.