Уряд збільшив бюджет Пенсійного фонду на 4,3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів збільшив доходи та витрати у бюджеті Пенсійного фонду на 2021 рік на 4,3 млрд грн до 521,2 млрд грн. Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні у четвер, пишуть "Українські новини".

У пояснювальній записці до документа зазначається, що витрати ПФУ в січні-жовтні склали 431,2 млрд гривень, з яких 422 млрд гривень - на пенсійні виплати, що на 2,6 млрд гривень більше запланованої на цей період суми та на 33,8 млрд гривень більше за показник за відповідний період 2020 року.

З урахуванням коштів, необхідних для виплати пенсій після їх перерахунку у грудні у зв`язку зі зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, загальні витрати у 2021 році очікуються в обсязі 521 млрд гривень, з яких на пенсійні виплати необхідно 509,8 млрд гривень, що на 4,3 млрд гривень більше за запланований обсяг.

Збільшення видатків ПФ пов`язане з рішенням судів щодо перерахунку пенсій чорнобильцям, суддям, прокурорам, військовим; нестача коштів на ці виплати становить 3,4 млрд. гривень.

Крім того, нестача коштів на пенсійні виплати у зв`язку з нормою закону "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" про встановлення для осіб віком від 65 років мінімальної пенсії (за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок 30 років) у розмірі 40% мінімальної зарплати, становив 0,9 млрд гривень Додаткові кошти на ці виплати вишукані шляхом погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 3,8 млрд. гривень та ще перерозподілу частини видатків держбюджету.