Уряд запустив процес корпоратизації "Павлоградського хімічного заводу"

Все про економіку та фінанси

Кабмін прийняв розпорядження «Про погодження перетворення Державного підприємства «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» в акціонерне товариство» (ДП «НВО «ПХЗ»).

Уряд погодився з пропозицією Мінстратегпрому щодо акціонування ДП «НВО «ПХЗ», 100% акцій якого будуть належати державі.

"Це рішення дозволяє привести управління даного підприємства у відповідність до найкращих міжнародних стандартів, створює умови для підвищення інвестиційної привабливості та спроможності підприємства до залучення інвестицій у власний розвиток", - кажуть в Кабміні.

ДП «НВО «ПХЗ» передано до сфери управління Мінстратегпрому зі сфери управління Мінекономіки згідно з актом прийняття-передачі від 26.02.2021 року на підставі розпорядження Кабінету Міністрів від 09.12.2020 № 1583-р.

Державне підприємство входить до переліку об`єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

ДП «НВО «ПХЗ» – провідне підприємство в Україні з виробництва вибухових речовин, сумішних твердих ракетних палив і виробів з ними. Підприємство також утилізує тверде ракетне паливо, різні види боєприпасів, непридатних для зберігання та використання, а також створює обладнання для виробництва та утилізації вибухо- та пожежонебезпечних матеріалів та виробів.

У 1 кварталі 2021 року ДП «НВО «ПХЗ» отримано чистий дохід у сумі 278 447,0 тис. грн, що на 59,3% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.