Уряд визначився, як надаватиме ФГВФО кредити (у т.ч. безповоротні)

Все про економіку та фінанси

Кабмін затвердив порядок надання Фонду гарантування вкладів фізосіб кредитів та внесків не безповоротній основі. Про це йдеться в постанові №251 від 9 липня 2014 року.

У документі визначено, що для отримання кредиту (внеску) від держави ФГВФО має подати заяву до Міністерства фінансів. У свою чергу Мінфін може звернутися до Фонду із запитом про подання додаткової інформації, необхідної для розгляду питання щодо надання кредиту (внеску).

ФГВФО має звернутися до Мінфіну із відповідним клопотанням про фінансову підтримку не пізніше двох робочих днів з дня настання хоча б однієї з таких обставин: або з початку року обсяг коштів Фонду зменшився більш як на 70%, або він становить менше 2,5% суми гарантованих ФГВФО коштів вкладників у межах суми відшкодування з урахуванням суми зборів, що повинні надійти від учасників Фонду протягом поточного кварталу.

Безповоротний внесок держави залучається Фондом у разі його неплатоспроможності та наявності заборгованості за кредитами НБУ й держави, а також в разі виведення з ринку неплатоспроможного банку, зобов’язання якого становлять більш як 2% зобов’язань у банківській системі, за умови, що держава не бере участі у виведенні його з ринку шляхом його капіталізації.

У разі відсутності у законі про держбюджет бюджетних призначень у необхідних розмірах Мінфін у місячний строк з дня надходження пропозиції Фонду розробляє і подає до ВР законопроект.

Позика може надаватися у вигляді коштів або держоблігацій у гривнях під облікову ставку НБУ. Як забезпечення під позику мають виступати майбутні надходження на поточний рахунок Фонду або ОВДП, що належать ФГВФО і не обтяжені будь-якими іншими зобов`язаннями, у розмірі 100% їх балансової вартості. Кредит держави також може бути наданий в обмін на фінансовий вексель, виданий ФГВФО на таких самих умовах, як ОВДП. Водночас наявність у Фонду заборгованості за раніше наданим кредитом не є перешкодою для отримання нової позики.

Постанова уряду набирає чинності одночасно з набранням чинності законом від 4 липня №1586-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативному впливу на стабільність банківської системи”.