Уряд визначив 420 держпідприємств, які підуть на приватизацію та ліквідацію

Все про економіку та фінанси

Мінекономіки повідомляє, що уряд затвердив перелік 420 держпідприємств, які будуть передані до управління Фонду держмайна для подальшої приватизації та для ліквідації.

Таким чином відбудеться наступний етап тріажу – поділ чергової групи державних активів на життєздатні і такі, що наносять збитки, існують виключно на папері та не можуть зацікавити інвесторів.

66 ДП отримають нових власників в рамках так званої “малої” приватизації. Залучення інвестицій дозволить відновити або модернізувати виробництво, в тому числі й експортно орієнтоване, створити нові робочі місця. Це стане частиною економічної відбудови країни.

354 держпідприємства будуть ліквідовані або реорганізовані. У більшості випадків це юридичні оболонки, за якими немає потужностей для поновлення роботи.

Коментар Мінекономіки:

"Уряд розглядає приватизацію, як ефективний засіб прискорення економічного зростання. Приватний власник здатен швидко налагодити процеси на підприємстві і знову здійснити його перезапуск. А кожен працюючий бізнес сьогодні – це посилення української економіки.

Всередині країни існує великий запит на приватизацію та готовність інвестувати в колишні держпідприємства, якщо за інвестором будуть закріплені та гарантовані права власності.

Одночасно приватизація дасть змогу поставити крапку в історії з радянським спадком тисяч ДП, які через безгосподарність деградували до такого стану, що далі функціонувати вже не здатні.

Уряд буде і далі продовжувати аналіз державних активів для наступних етапів тріажу держпідприємств, після чого частина з них також знайде нових ефективних власників".