Уряд відновив програму лізингу житла для працівників поліції, ДСНС, ДБР

Все про економіку та фінанси

Мінекономіки повідомляє, що 22 лютого спільно з МВС презентувало оновлену програму забезпечення житлом співробітників поліції, ДСНС та ДБР на умовах фінансового лізингу.

Під час заходу правоохоронці підписали перші договори про купівлю нерухомості.

Програма передбачає пільгові умови фінансового лізингу житла для працівників поліції, ДСНС та ДБР – із відшкодуванням частки платежів державою. Розмір компенсації визначається з урахуванням стажу служби.

“Зараз Міністерство економіки зосереджене на низці важливих проєктів, ініційованих Президентом України Володимиром Зеленським. Один із них – це “Українська мрія” і доступне житло для українців. У березні розпочнеться масштабна програма “Іпотека під 5%”. А сьогодні ми запустили доступний лізинг нерухомості для правоохоронців. Правоохоронці зможуть самостійно обрати квартиру та одержати її в лізинг на строк до 20 років з компенсацією відсоткової ставки державою. Ми вже отримали перші заявки з Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Одеської, Чернігівської, Черкаської та Рівненської областей”, – розповів перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

У 2022 році в межах програми передбачається передача в лізинг орієнтовно 2 тисяч квартир по всій Україні.

До кінця року на купівлю нерухомості буде використано до 3 млрд гривень.

Як зазначається, програма реалізується відповідно до Порядку забезпечення поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань житлом на умовах фінансового лізингу, ухваленого 2018 року.

Лізингодавцем визначене ПрАТ “Укрфінжитло” відповідно до рішення Уряду від 2 лютого 2022 року.