Уряд виділив ще 1,4 млрд грн на виплату "карантинних" 8 тис грн ФОПам і найманим працівникам

Все про економіку та фінанси

31 травня Кабмін вніс зміни до постанови про виплати по 8 тисяч гривень ФОПам і найманим працівникам, які постраждали від карантину. Із загального фонду держбюджету виділяється ще 1,4 млрд грн, пише "РБК-Україна" з посиланням на постанову КМУ №543, яка розміщена на Урядовому порталі.

Гроші виділяються Міністерству соціальної політики на програму "Надання Пенсійним фондом України допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV 2".

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, у квітні на виплати ФОПам та найманим працівникам із спеціального фонду державного бюджету було виділено 1,4 млрд гривень. Кошти виділялися Міністерству соціальної політики, яке перераховувало їх до Пенсійного фонду України.

Водночас станом на 24 травня 2021 року заяви на отримання допомоги застрахованим особам подали 340,2 тис застрахованих осіб. Відповідно необхідна сума для фінансування цих виплат складає 2,72 млрд грн.

За інформацією Пенсійного фонду, на сьогодні з 340 199 заяв профінансовано 175 тис заяв на суму 1,4 млрд грн, залишаються без фінансування 165 199 заяв на суму 1,32 млрд грн.