Кабмін виділив на вакцини 6,5 млрд грн за рахунок скорочення фінансування лікарень

Все про економіку та фінанси

Кабмін на закритому позачерговому засіданні в середу, 14 квітня, виділив Міністерству охорони здоров`я додатково 6,5 млрд грн на закупівлю вакцин за рахунок зменшення фінансування на цю суму фінансування програми медичних гарантій для громадян, пише "БізнесЦензор" з посиланням на відповідну постанову Кабміну.

Так, уряд скоротив на 6,5 млрд грн передбачені Міністерству охорони здоров`я в держбюджеті видатки за програмою "Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення".

У той же час на таку ж суму збільшено видатки за програмою "Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS-CoV-2".

Міністерству фінансів доручено протягом трьох місяців запропонувати джерела компенсації коштів, вилучених за програмою "Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення".

При цьому з документа випливає, що Національна служба здоров`я зіткнеться з нестачею коштів для оплати медичних послуг в IV кварталі 2021 рокe, якщо видатки за програмою медичних гарантій не будуть збільшені на суму, яка була перерозподілена для закупівлі вакцин від коронавируса.

Як повідомлялося, раніше міністр охорони здоров`я Максим Степанов заявив, що МОЗ просить додатково 6,5 млрд грн на вакцинацію.