Кабмін виділив 400 млн грн для відновлення Харківщини і Чернігова

Все про економіку та фінанси

Міністерство розвитку громад та територій України повідомляє, що уряд виділив з резервного фонду державного бюджету 400 млн грн на ліквідацію наслідків бойових дій у Харківській області та відновлення централізованого водопостачання та водовідведення у місті Чернігів.

«Внаслідок військової агресії росії інфраструктура України зазнала значної шкоди – пошкоджені або зруйновані тисячі житлових будинків, школи, лікарні, а також підприємства житлово-комунальної сфери. Відтак Уряд здійснює першочергові кроки з відновлення життєво необхідних послуг для населення та виконання основних будівельно-ремонтних робіт у громадах, що постраждали внаслідок військових дій», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Розпорядження «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій в Харківській області» передбачає спрямування 250 млн грн Харківській ОВА на першочергові заходи з ліквідації наслідків бойових дій в регіоні. Йдеться про проведення робіт з обстеження будівель та споруд, ремонту та заміни вікон, ремонту дахів та покрівель, ремонту тепло-, водо-, газо- та електромереж, розбирання зруйнованих конструкцій тощо.

У свою чергу відповідно до розпорядження “Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для фінансової підтримки КП “Чернігівводоканал” Уряд спрямовує 150 млн грн на відновлення централізованого водопостачання і водовідведення у місті Чернігів. Зокрема, кошти буде направлено на:

- реконструкцію водопровідної насосної станції № 2 «Подусівка» та трансформаторних підстанцій з улаштування автономного джерела живлення;
- інші заходи, необхідні для відновлення надання послуг споживачам з централізованого водопостачання та водовідведення.