Уряд: Україна в 2023 році має об`єднати свою енергосистему з європейською

Все про економіку та фінанси

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що в 2023 році Україна має повністю з`єднати свою енергосистему з європейською. Про це він сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді, пише УНІАН.

"До кінця 2022 року ми маємо вийти на паралельну роботу об`єднаної системи, а у 2023 році на повноцінну роботу української енергосистеми синхронно з європейською. Це сприятиме нашій енергетичній незалежності та формуванню сучасного ринку електроенергії в Україні", - сказав він.

За його словами, цієї зими система має пройти перший тест роботи в ізольованому режимі, що важливо для остаточної синхронізації української енергосистеми з європейською.

Нагадаємо, розширення синхронної зони енергосистеми континентальної Європи ENTSO-E за рахунок приєднання енергосистеми України є складовою забезпечення інтеграції ринку електроенергії України у внутрішній енергетичний ринок Європейського Союзу, який вже включає 41 системного оператора і 34 країни-учасниці.

За словами прем`єр-міністра Дениса Шмигаля, завдяки інтеграції об`єднаної енергосистеми України в європейську енергосистему ENTSO-Е істотно підвищиться стабільність і безпека енергопостачання в Центрально-Східній Європі.