Уряд США спонукає українця Полякова продати свою частку у Firefly Aerospace

Все про економіку та фінанси

Уряд США закликає українського підприємця Максима Полякова продати свою частку у ракетній компанії Firefly Aerospace Inc. Уряд посилається на міркування національної безпеки, пише Bloomberg, констатує Liga.net.

За даними агентства, наприкінці листопада Поляков отримав листа від Комітету іноземних інвестицій у США (CFIUS), в якому висловлювалися побоювання з приводу національної безпеки та вимагалося, щоб Поляков та його інвестиційна компанія Noosphere Venture Partners продали близько 50% акцій Firefly.

За словами представників Полякова, він погодився з цією вимогою, але заявив, що володіння ним Firefly не загрожує національній безпеці США.

За словами двох людей, знайомих із ситуацією, уряд США призупинив поточні операції із запуску ракет Firefly у Ванденберзі, оскільки розглядається проблема власності із Поляковим. Представники уряду та аерокосмічної промисловості висловили побоювання, що цінні технології можуть потрапити до України, Росії чи інших країн, які намагаються розробити ракетні програми.

У самій компанії наполягають, що Поляков пройшов ретельну перевірку – жодних проблем із безпекою не виявлено.

"Noosphere Ventures і Поляков розуміють, що дії CFIUS відбуваються на тлі зростаючої напруги між Україною та Росією. Noosphere Ventures докладає всіх зусиль, щоб розв`язувати проблеми з CFIUS найбільш ефективним і відповідним способом", – додали в компанії.

У 2017 році збанкрутілу через вихід із проєкту євроінвестора Firefly Space Systems, засновану інженером Томом Маркузічем, викупив український бізнесмен Макс Поляков. Офіси Firefly Aerospace розташовані в Остіні та Дніпрі. Основне виробництво вузлів зосереджено в штаті Техас, але частково обладнання/софт розробляється в Україні.

Компанія Firefly Aerospace, де Макс Поляков — мажоритарний акціонер, спеціалізується на випуску ракет класу Alpha, що доставляють вантаж на Місяць. У планах – виробництво ракет Beta з підвищеною вантажопідйомністю.

Близько року тому Firefly успішно випробувала перший щабель Alpha, а в серпні 2021-го провела успішне статичне "пропалювання" ракети.

До травня 2021 року Firefly залучила $200 млн інвестицій з оцінкою $1 млрд, а у червні отримала патент США на технологію двигунів.