Уряд скасував мито 35% на імпорт вантажівок і автобусів з Білорусі

Все про економіку та фінанси

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі скасувала своє рішення від 16 квітня 2021 року щодо запровадження захисного мита розміром 35% від митної вартості на імпорт автобусів, тролейбусів, вантажівок та спецтранспорту з Білорусі. Відповідне рішення комісії опубліковано у газеті "Урядовий кур`єр", пише Liga.net.

Введення мита ініціювало Міністерство економіки після звернення асоціації автовиробників "Укравтопром", яка вказала на недружні та дискримінаційні заходи Білорусі щодо українського експорту автотранспорту, зокрема, утилізаційного збору та нерівних умов під час держзакупівель.

У відповідь на 35%-ве мито Білорусь у травні ввела ліцензування на імпорт низки українських товарів (кондитерські вироби, пиво, соки, шпалери, папір, холодильники тощо), що призвело до їхнього витіснення з білоруського ринку.

До введення мита імпорт білоруської автотехніки становив $126,7 млн у 2018 році, $118,1 млн у 2019 році та $109,6 млн у 2020 році.

Введення загороджувального мита порушувало кілька статей двостороннього договору про зону вільної торгівлі, а саме про запровадження в односторонньому порядку імпортних мит та обов`язкові консультації у разі зміни розміру мита.

Після підвищення мита дистрибутор Мінського автозаводу Торговий дім "МАЗ-Україна" подав позов до Окружного адміністративного суду Києва та у травні домігся припинення дії рішення міжвідомчої комісії. У липні рішення ОАСК підтвердила апеляція, а на початку листопада – Верховний Суд.