Кабмін розширив перелік громадян, які будуть отримувати по 2,2-2,5 тис грн допомоги

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль повідомив, що уряд розширив перелік громадян, які можуть претендувати на виплати по 2,2-2,5 тис грн щомісячно від міжнародних гуманітарних організацій (йдеться в т.ч. про Червоний Хрест, ООН, ЮНІСЕФ, Міжнародна організація з міграції).

"Раніше такі виплати передбачалися тільки внутрішньо переміщеним особам з числа найбільш вразливих соціальних категорій. Тепер виплати зможуть отримати й наші люди з деокупованих територій, з населених пунктів, які перебувають у зоні активних бойових дій, а також громадяни на тимчасово окупованій території", - зазначив глава Кабміну.

Як додає Мінсоцполітики, заявку на отримання таких грошових виплат через інформаційну платформу єДопомога (edopomoga.gov.ua) можна буде подати вже наприкінці травня.

Дані, які людина вказує у заявці, верифікуватимуться на основі даних з державних реєстрів. Верифіковані завки передаватимуться міжнародним організаціям, які прийматимуть рішення щодо виплат на основі пріоритетності вразливих категорій отримувачів та наявності коштів для здійснення таких виплат.

Також вказаним рішенням Уряду забезпечується можливість отримати паперовий варіант довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи для тих людей, які подавала заяви через застосунок «Дія». Оскільки були випадки, коли через невірно вказані дані внутрішньо переміщені особи не могли отримати виплату допомоги на проживання, то передбачена можливість коригування помилок у даних, які надаються внутрішньо переміщеною особою. Завдяки уточненню даних можна буде перерахувати розмір допомоги на проживання, наприклад, якщо людина спершу не вказала, що вона є особою з інвалідністю і отримала 2000 гривень на місяць замість 3000 гривень.

Також передбачено, що виплачувати допомогу на проживання продовжать переміщеним особам, які подали заявку про знищене або пошкоджене житло до 20 травня поточного року, або які в будь-який час підтвердять відповідний факт документам, виданими органами місцевого самоврядування.