Уряд розраховує отримати від ЄС найближчим часом 600 млн євро другого траншу макрофіну

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Києві провів зустріч із президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та представником ЄС Жозепом Боррелем, під час якої подякував країнам ЄС за лідерство у питанні підтримки України та введенні санкції проти росії, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Ми вдячні європейським політикам за прийняття 5-го санкційного пакету. Можливості росії фінансувати цю війну суттєво зменшуються, але без нафтового ембарго в агресора ще надовго вистачить ресурсів скидати бомби на мирні українські міста. Тому ми закликаємо країни ЄС якнайшвидше розглянути це питання», – підкреслив Денис Шмигаль.

Окремо прем’єр подякував Євросоюзу за надання фіндопомоги для підтримки українських громадян та Збройних Сил України. Зокрема за озвучений намір виділити додаткові 500 млн євро для української армії.

«Ми також отримали перший транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн євро. На рахунки уряду надійшла вже грантова допомога від ЄС у розмірі 120 млн євро. Україна вдячна вам за підтримку. Ми розраховуємо також на виплату другого траншу в 600 млн євро найближчим часом та започаткування нової програми макрофіну», – зауважив Д. Шмигаль.