Уряд: рівень "тіньової" економіки за три квартали 2020 року зріс до 31% ВВП

Все про економіку та фінанси

За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень "тіньового сектору" у січні-вересні 2020 року склав 31% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 в.п. більше за показник січня-вересня 2019 року.

Коментар міністерства:

"Загалом, зростання тіньової економіки було очікуваним. Запроваджені обмежувальні заходи з метою захисту населення від біологічної небезпеки своїми наслідками мали зменшення ділової активності (як всередині країни, так і поза її межами) і, відповідно, суттєве зростання збитків в економіці. За таких умов прагнення бізнесу зменшити ризики втратити ресурсів в умовах високої невизначеності є природним.

Разом з тим, зростання рівня тіньової економіки за підсумком 9 місяців 2020 року є меншим порівняно зі зростанням її рівня за підсумком попередніх кризових періодів (зокрема, кризи 2014 року). Це свідчить, по-перше, про особливу природу і характер коронокризи, не схожі із кризами попередніх періодів; по-друге, про обмежені можливості за нового характеру кризи (насамперед, пригніченої суспільної активності) розширювати тіньові операції".