Уряд просить ВР внести зміни в Податковий кодекс: очікує 60 млрд грн надходжень

Все про економіку та фінанси

Кабмін на позачерговому засіданні схвалив законопроект, яким вносяться зміни до Податкового кодексу.

Міністерство фінансів констатує, що Податковим кодексом уряду надається право внесення до парламенту до 1 червня, у разі необхідності, законопроекту щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях (акцизного податку, екологічного податку та рентної плати) з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції.

У Мінфіні зауважують, що прийняття та реалізація положень законопроекту сприятиме додатковим надходженням до бюджетів в розмірі понад 60 млрд грн на рік, в тому числі за рахунок:

- приведення абсолютних значень розмірів ставок податків у відповідність до фактичного рівня макропоказників;

- підвищення ефективності справляння рентних платежів з видобування корисних копалин та акцизного податку;

- протидії «скруткам», неповерненню валютної виручки;

- підвищення повноти сплати податків та ефективності адміністрування податкового боргу.

Законопроект містить і низку норм, спрямованих на покращення умов ведення бізнесу. Також для підприємців та громадян законопроектом запропоновано звільнення від ПДФО коштів державної підтримки отриманої не безпосередньо з бюджету, а від Фонду розвитку підприємництва або Фонду розвитку інновацій (державні програми «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9%»). 

За словами прем`єра Дениса Шмигаля, вказаний законопроект закриває "прогалини, які дозволяли великому бізнесу не платити податки в Україні".

"Ми не підвищуємо та не плануємо підвищувати загальнодержавні податки для людей чи бізнесу. Зміни не торкнуться ФОПів чи загалом малого та середнього бізнесу", - додав глава уряду.