Уряд просить ВР ратифікувати угоду з Німеччиною про кредити і гранти KfW на 250 млн євро

Все про економіку та фінанси

Кабмін підготував законопроект про ратифікацію угоди між урядом України та урядом Німеччини про фінансове співробітництво, вчинену 17 грудня 2020 року (доповнено: зрештою Кабмін на засідання 14 квітня підтримав цей документ).

Як зазначається, ратифікація угоди та набрання нею чинності створять правові підстави для можливості залучення кредитних ресурсів на суму до 214,55 млн євро і грантів на суму до 38,9 млн євро шляхом укладення окремих кредитних та інших договорів з KfW.

Умови кредитування за інвестиційними проектами: період погашення кредитів - 30 років, пільговий період - 10 років, процентна ставка - 2% на рік, комісія за невиплачені суми кредитів - 0,25% на рік.

За даними Міністерства фінансів, відповідні кошти будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних проектів, у тому числі для підтримки муніципалітетів, зокрема:

- у сфері енергетики (модернізація підстанцій та інтеграція української енергетичної системи до європейської об’єднаної енергосистеми);

- підтримку малого та середнього підприємництва;

- здійснення енергоефективних заходів у громадських будівлях (школи та дитячі садочки);

- реконструкцію комунальної інфраструктури в регіонах.

Міністерство фінансів повідомляло, що 8 квітня відбувся другий перегляд портфелю проектів Кредитної установи для відбудови (KfW) в Україні за участю представників посольства Німеччини, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів та інших державних органів та установ.

Як зазначалося, в рамках співпраці Уряду України з KfW наразі триває реалізація трьох інвестиційних проектів обсягом 207,5 млн євро, з яких станом на 01 квітня 2021 року використано 53,38 млн євро (25,7 %).

Зокрема, учасники онлайн зустрічі виокремили успішну реалізацію в Україні грантових проектів, що відбуваються за підтримки KfW. Наприклад, в рамках реалізації програми «Financе East» Фонд розвитку підприємництва активно впроваджує проект «Підтримка ЄС для сходу України», метою якого є фінансова підтримка мікро, малого та середнього підприємництва (ММСП) через установи, які є партнерами Фонду (ТОВ «ОТП Лізинг», АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк»). З початку реалізації цього Проекту установи – партнери профінансували 119 ММСП, а також компенсували вартість придбаних підприємцями 271 одиниць різної техніки, обладнання та устаткування тощо, загальною вартістю 602,5 млн грн.

Під час виступу заступник міністра фінансівОлександр Кава подякував представникам уряду ФРН, посольства Німеччини в Україні та KfW за підтримку та значний внесок у розвиток енергетичного сектору, інфраструктури, енергоефективності та підприємництва, а також соціальної інфраструктури в Україні.

Кредитна установа для відбудови (KfW) – державний банк Уряду ФРН, що є лідером серед банків Німеччини у сприянні економічному розвитку Німеччини, Європи та світу. Центральний офіс KfW – м. Франкфурт-на-Майні, представництва – в м. Берліні, та м. Бонні.

Сфера діяльності KfW: підтримка малого та середнього бізнесу; загальні позики; будівництво та енергозбереження, охорона навколишнього середовища; фінансування соціальної інфраструктури (водопостачання, енергопостачання, освіта, охорона здоров’я тощо); експортне та проектне фінансування; завдання суспільного значення; рефінансування.