Уряд продовжив дію нинішніх тарифів на електроенергію до 31 жовтня

Все про економіку та фінанси

16 квітня Кабінет Міністрів продовжив дію спецзобов`язань щодо забезпечення електроенергією населення до 31 жовтня 2022 року, пише "Енергореформа" з посиланням на постанову, опубліковану на урядовому порталі.

Термін дії чинної моделі ПСО закінчувався 30 квітня цього року.

Зацією моделлю, ціна електроенергії для побутових споживачів з обсягом споживання 250 кВт-год включно становить 1,44 грн/кВт-год (тут і далі з ПДВ), для споживачів із великим обсягом – 1,68 грн/кВт-год.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що принаймні на півроку ціна електрики для обсягів, що не перевищують 250 кВт-год, не змінюватиметься.

На днях голова НАЕК "Енергоатом" Петро Котін зазначав, що готується проєкт ухвали щодо продовження ПСО з деякими змінами. За його словами, чинна модель влаштовує компанію, але проблема в неплатежах і зростанні взаємної заборгованості між учасниками ринку, яку потрібно вирішити.

За чинної моделі ПСО "Енергоатом" та "Укргідроенерго" за рахунок своєї комерційної діяльності покривають різницю між ринковою ціною електроенергії та ціною її постачання населенню.