Уряд призначив в.о. глави "ГарПока" Вадима Улиду

Все про економіку та фінанси

Кабмын призначив виконувачем обов`язків директора держпідприємства "Гарантований покупець" (ДП "ГарПок") Вадима Улиду, пише "БізнесЦензор" з посиланням на розпорядження уряду.

Він виконуватиме обов`язки директора з 15 листопада й до призначення в установленому порядку очільника компанії.

Улида був заступником голови Міненерговугілля з середини березня до кінця листопада 2014 року. Його звільнили з посади за погодження заявок компаній "ДТЕК" та "Енергомережі" на імпорт електроенергії з Росії, що в уряді вважають перевищенням повноважень. Цим компаніям дозволено імпорт електроенергії з Єдиної енергетичної системи Росії до 1,5 тис. МВт кожної, пише Інтерфакс-Україна.

Улида також працював заступником директора департаменту зовнішньоекономічних зв`язків та міжнародного співробітництва Мінпаливенерго, заступником директора з фінансових питань держпідприємства "Енергоринок", радником генерального директора "Донбасенерго".

Нагадаємо, Кабмін під час позачергового засідання 13 листопада звільнив з посади директора ДП "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця. За його словами, причиною звільнення стала відмова "виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків виробниками електроенергії з відновлюваних джерел".

"Держпідприємство у відповідності до закону спрямувало 19,3 млрд грн коштів від НЕК "Укренерго" на погашення заборгованості перед виробниками. Так вимагає закон і жодні спроби політичного тиску, телефонні дзвінки і погрози не змусять державне підприємство відступити від норм закону і використати ці кошти як заманеться політикам", – процитувала його прес-служба "ГарПока".

Натомість у Кабміні наголосили, що звільнили Петриковця за "непрофесіоналізм та можливе завдання збитків підприємству внаслідок продажу значного обсягу електроенергії з боку "ГарПоку" за завідомо заниженими цінами на користь окремих фінансово-промислових груп".

"Ця транзакція могла завдати збитків державі в розмірі понад 500 млн грн і призвела до зменшення відсотку розрахунків з інвесторами у зелену енергетику. Це, у свою чергу, призвело до позовів виробників з альтернативних джерел до "ГарПоку" на суму близько 1.5 млрд. грн та було предметом розгляду профільного комітету Верховної Ради з відповідним зверненням щодо зміни керівника", – йшлося в повідомленні.

Також у Кабміні додали, що 15 листопада буде створена комісія для аналізу цих транзакцій.