Уряд призначив Гусак главою Національної служби здоров`я

Все про економіку та фінанси

Головою Національної служби здоров`я України (НСЗУ) стала Наталія Гусак. Рішення про її призначення Кабінет міністрів ухвалив у середу, 17 листопада, констатує DW.

До цього Гусак працювала заступницею голови Чернівецької облдержадміністрації, керуючи медичним напрямом.

Також нова очільниця НСЗУ була регіональною координаторкою з підтримки реформи охорони здоров`я в Чернівецькій та Івано-Франківській областях програми U-LEAD з Європою.

НСЗУ була створена в рамках медичної реформи наприкінці 2017 року. Першим її очільником був Олег Петренко – посаду він залишив у 2019 році через незгоду з політикою уряду Олексія Гончарука у сфері охорони здоров`я. З того часу службою керували тимчасові виконувачі обов`язків, тому що жоден з конкурсів на обрання її керівника так і не закінчився призначенням.

До трійки фіналістів останнього конкурсу увійшли чинний в.о голови НСЗУ Дмитро Самофалов, його заступниця Тетяна Бойко та Наталія Гусак. Зрештою кандидатуру Гусак урядові рекомендував міністр охорони здоров`я Віктор Ляшко.

Нагадаємо, Національна служба здоров`я України - головний посередник у фінансуванні медичних закладів України. За медичною реформою, запровадженою ще у 2018 році, НСЗУ перераховує лікарням гроші за медичні послуги, які лікарі надають населенню. Бюджет служби у 2021 році склав 129 мільярдів гривень.