Уряд почав приймати заявки бізнесу на виплати за прийом на роботу переселенців

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль повідомив, що майже 5 млн українців подали заявки на отримали допомоги 6,5 тис грн (у рамках держпрограми "єПідтримка", яка наразі орієнтована на підтримку громадян, які втратили роботу в регіонах, де відбуваються активні бойові дії).

«Виплати наразі склали 22 млрд грн, їх отримали майже 3,5 млн людей. Ця успішна програма вже допомогла багатьом нашим громадянам», — зазначив очільник уряду.

Прем’єр-міністр також зазначив, що 1 квітня стартувала нова програма підтримки внутрішньо переміщених осіб — починається прийом заявок від бізнесу, який бере на роботу переселенців.

«Буде виплачено по 6,5 тисяч гривень за кожного нового працівника. Люди зможуть отримати ці кошти, знайшовши роботу в тих бізнесах, які готові працювати в умовах воєнного стану», — сказав Д. Шмигаль.

Як зауважив прем’єр, реєстрація внутрішніх переселенців так само продовжується. За його словами, наразі в органах соціального захисту зареєстровано 260 тисяч людей.

«На основі цієї реєстрації держава буде виплачувати по 2000 гривень дорослому і по 3000 гривень дитині чи особі з інвалідністю. Це будуть щомісячні виплати. Для того, щоб їх отримати, необхідно стати на відповідний облік. Тому закликаю тих, хто переїхав, хто потребує цього — реєструйтесь», — відзначив Денис Шмигаль.

Також глава уряду підкреслив, що вже працює програма «Прихисток». Тим, хто прийняв у себе внутрішніх переселенців, буде виплачуватися компенсація на оплату комунальних послуг. За його словами, наразі є вільні та безкоштовні місця для майже 10 тисяч переселенців.