Польща вимушена скасувати один з видів фінпідтримки для українських біженців

Все про економіку та фінанси

Уряд Польщі через місяць, з 1 липня, перестане виплачувати допомогу по 40 злотих на день (приблизно 276 грн) на харчування та проживання українських біженців і розраховує на їхнє працевлаштування та самозабезпечення, заявив заступник голови МВС та уповноважений у справах біженців Павло Шефернакер, повідомляє газета Rzeczpospolita, констатує zn.ua.

"Ми переконані, що багато людей у Польщі здатні стати незалежними та адаптуватися", - сказав Шефернакер.

Він додав, що будуть і винятки. Люди з інвалідністю, вагітні чи багатодітні отримуватимуть виплати.

Польща у спеціальному акті про допомогу українським біженцям гарантувала пільгу на перші 60 днів. Місяць тому допомогу продовжили ще на 60 днів. Більше продовжувати її не будуть.

"Ми виплачуємо величезні соціальні кошти — від 300 злотих на кожну [особу] до 500 злотих на кожну дитину, та інші суми, що випливають із соціальної допомоги. Крім того, ми бачимо, що багато українців шукають роботу, знаходять її й з усім справляються. Ми хочемо стимулювати. решти до активності. Чотири місяці повного захисту — це, на наш погляд, достатній термін", - сказав у коментарі виданню високопоставлений політик із партії "Право і справедливість", ім`я якого не називається.

Газета Rzeczpospolita пише, що уряд ухвалив таке рішення через високі витрати на утримання біженців.