Уряд планує іпотечні кредити під 7% та лізинг житла під 5%, - проект держбюджету на 2021 рік

Все про економіку та фінанси

Проект держбюджету на 2021 рік включає програму забезпечення житлом понад 30 тисяч сімей.

Йдеться про іпотечне кредитування зі ставкою до 7% на весь період кредитування, мінімальним внеском 20%, максимальним строком кредитування 20 років та максимальною сумою позики 2 млн грн.

Крім того, планується варіант фінансового лізингу зі ставкою 5% на весь період і першим внеском 0%. Максимальний строк лізингу - 20 років.

Як зазначається, пріоритет при забезпеченні житлом буде надаватися для військовослужбовців та інших категорій службовців.

Нещодавно заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів повідомляла, що за програмою іпотечного кредитування під 10% річних на сьогодні видано кредитів на суму 329,2 млн грн.

“Близько 400 сімей отримали нове житло в кредит під доступну вартість протягом 2-х місяців від запуску програми. При цьому темпи видачі таких кредитів щотижня зростають. У програмі беруть участь п’ять банків: Приватбанк, Укргазбанк, Ощадбанк, Правекс-Банк та Кредобанк”, - зазначала Ю. Ковалів.

На початку вересня Верховна Рада внесла зміни в держбюджет на 2020 рік, якими передбачено право Мінфіну здійснювати за рішенням Кабміну понадпланові випуски ОВДП з подальшим придбанням у держвласність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії акціонерного товариства, 100% акцій якого належать державі в особі Мінфіну та яке створено з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, з відповідним коригуванням показників та інформуванням парламентського комітету.

Крім того, передбачено Мінфіну видатки за новою бюджетною програмою «Поповнення статутного капіталу акціонерного товариства, яке створюється з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом» у сумі 10 мільйонів гривень із зменшенням на цю суму видатків за бюджетною програмою «Обслуговування державного боргу».