Уряд обіцяє місцевій владі фінпідтримку, щоб уникнути підвищення тарифів на тепло

Все про економіку та фінанси

Місцеві бюджети у 2022 році отримають додатково 4% при розподілі податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що становитиме близько 11 млрд грн, повідомив президент Володимир Зеленський на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад, пише "Інтерфакс-Україна".

"Усі громади отримають ресурс приблизно 11 млрд грн, хоча мені здається, що більше: що десь там трохи схитрували", - сказав президент

Як пояснив прем`єр-міністр Денис Шмигаль, ця домовленість - один з пунктів меморандуму із місцевою владою про стабільність тарифів.

"Меморандум чітко визначає, що для незмінності тарифів у 2022 році держава передасть і спрямує місцевим бюджетам ПДФО розміром 4%, це щонайменше 11 млрд грн", - сказав глава уряду.

Він також зазначив, що уряд погодився залишити місцевим бюджетам у 2022 році 13,44% паливного акцизу, щоб вони могли підтримати комунальних виробників тепла.

Також за його словами, уряд надасть субвенцію громадам на покриття частини витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їх безперебійної роботи і непідвищення тарифів.

"Ми розуміємо, що частина громад не зможе самостійно покривати частину витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їх безперебійної роботи й непідвищення тарифів. Тому з боку держави буде передбачено субвенцію громадам із незадовільним індексом податкоспроможності вже з 4-го кварталу поточного року", - додав Д. Шмигаль.

Як повідомлялося, у Верховній Раді перебувають законопроекти №5066 і №5066-1, підтримані Асоціацією міст України, які стосуються збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів з 60% до 65%.

Законопроект №5066 передбачає таке збільшення для бюджетів громад за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до державного бюджету, а законопроект №5066-1 - за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до обласних бюджетів.

Водночас в уряді донедавна виступали проти такого перерозподілу.

Громади аргументували такий перерозподіл гострою потребою компенсувати їхні втрати від скасування окремих джерел формування бюджетів та скорочення обсягу міжбюджетних трансфертів, а також необхідністю фінансово забезпечити витрати, що виникли у зв`язку з переданням від держави місцевому самоврядуванню додаткових повноважень.