Уряд Німеччини схвалив поставки для України САУ Gepard

Все про економіку та фінанси

Німеччина має намір надати Україні зенітні самохідні установки "Гепард". Про це повідомила німецька міністерка оборони Крістіне Ламбрехт (Christine Lambrecht) у вівторок, 26 квітня, перед початком зустрічі міністрів оборони з майже 40 країн, що відбувається цього дня на американській авіабазі Рамштайн у ФРН на запрошення глави Пентагону Ллойда Остіна, передає агентство Reuters. За словами Ламбрехт, відповідне рішення щодо "Гепардів" німецький уряд ухвалив напередодні, констатує DW.

Зустріч міністрів закордонних справ на американській військовій авіабазі Рамштайн у Німеччині відкрив вранці у вівторок, 26 квітня, глава Пентагону Ллойд Остін. За словами очільниці німецького міністерства оборони, щоб Україна швидко отримала важке озброєння, для якого не потрібне довготривале навчання, з парнерами у Східній Європі ініційовано "круговий обмін". "Вони дають техніку з радянського виробництва Україні, а ми заповнюємо ці прогалини", - цитує слова з тексту її промови агенство AFP. Крім того, Німеччина планує докласти більше зусиль для вишколу українських військових.

Раніше цього дня агентство dpa і газета Süddeutsche Zeitung повідомили, що німецький уряд планує уможливити постачання Україні зенітних установок Гепард з промислових запасів. За цими даними, виробник Krauss-Maffei Wegmann (KMW) отримав "зелене світло", щоб можливо було експортувати модернізовані "Гепарди" з колишніх запасів Бундесверу. Як зазначає агентство Reuters, "Гепард" може зі своїх двох гармат 35-міліметрового калібру вражати повітряні цілі: літаки, гелікоптери, дрони або ракети на відстані до шести кілометрів. "Гепарди" виготовлялися з початку 1970-х років і постачалися серед іншого до Нідерландів та Бельгії. З-поміж країн НАТО "Гепарди" досі використовують у Румунії.

P.S.

Німеччина пообіцяла Україні передати до 50 зенітних самохідних установок "Гепард" на базі танку Leopard. Проте, як з`ясувало видання Bild, у країні дуже мало снарядів для її скорострільних гармат, пише Liga.net.

На складах Krauss-Maffei Wegmann, фірми-виробника зеніток, є лише 23 000 патронів для двох основних гармат "Гепардів".

Враховуючи, що разом вони роблять близько 1100 пострілів за хвилину, загалом доступного в Німеччині боєзапасу вистачить лише на 20 хвилин використання основного озброєння.

Міністерство оборони та Krauss-Maffei Wegmann з вівторка шукають додаткові боєприпаси для "Гепардів" по всьому світу. Вони можуть бути у Йорданії, Румунії, Бразилії та Катару, де експлуатуються ці машини.

Крім того, за інформацією BILD, технічна підготовка зенітних танків та навчання навідників займе щонайменше шість тижнів. Таким чином, на їхнє постачання в Україну слід очікувати не раніше червня.

Зенітна самохідна установка FlakPz Gepard призначена для прикриття сухопутних військ, знищення повітряних цілей на похилих дальностях від 100 м до 4 км і на висотах до 3 км, що летять зі швидкістю до 350-400 м/с, а також наземних (надводних) цілей на дальності до 4500 м. Базуються на шасі, подібному до шасі танка Leopard, але корпус має тоншу броню. Оснащені двома 35-мм гарматами скорострільністю 550 пострілів за хвилину, кулеметом 7,62-мм MG-3 та двома радарами. Боєкомплект – 310 унітарних снарядів, зокрема 20 бронебійних підкаліберних.

Німецька збройова компанія KraussMaffei Wegmann (KMW) ще в лютому 2022 року оголосила, що вона має близько 50 "Гепардів" на складах, які можна було б передати Україні після невеликого ремонту.