Уряд Німеччини: вступ України в НАТО наразі не обговорюється

Все про економіку та фінанси

Сьогодні вступ України до Північноатлантичного Альянсу не розглядається. Про це під час брифінгу заявив речник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт, пише zn.ua.

«Хочу ясно вказати, що зараз вступ України до НАТО не обговорюється», - заявив Хебештрайт.

При цьому він наголосив, що основні принципи міжнародного права, як і раніше, діють і не підлягають обговоренню. Зокрема, вони передбачають, що кожна держава має право самостійно вирішувати, до якого союзу їй належати.

Нагадаємо, після завершення Ради НАТО-Росія в Брюсселі генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що політика відкритих дверей залишається незмінною. Те саме, за його словами, стосується і права кожної країни обирати свій шлях.

Те саме заявила і заступниця держсекретаря США Венді Шерман після двосторонніх переговорів з РФ у Женеві 10 січня. Зокрема, вона сказала, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. При цьому на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони під час зустрічі в Женеві до угоди не дійшли.

13 січня Росія проведе переговори із ОБСЄ.