Уряд Німеччини бере в управління Gazprom Germania

Все про економіку та фінанси

Німеччина тимчасово візьме під контроль німецьку дочірню компанію російського «Газпрому», оголосив уряд країни 4 квітня, констатує "Радіо Свобода".

Там пояснили, що такий крок є необхідним для того, щоб забезпечити постачання енергоносіїв та критично важливу інфраструктуру на тлі зростання недовіри між Німеччиною й Росією після вторгнення РФ в Україну.

Міністр енергетики Роберт Габек заявив, що німецький енергетичний регулятор, Федеральне мережеве агентство, візьме в управління Gazprom Germania до 30 вересня.

Цей крок зроблений після того, як російський «Газпром» заявив про вихід із Gazprom Germania 1 квітня.

Габек обґрунтував цей крок, посилаючись на поточну «нечітку» правову структуру, що стоїть за Gazprom Germania, і порушення її зобов’язання інформувати німецькі органи влади про зміни прав власності.

«Уряд робить все необхідне, щоб гарантувати безпеку поставок у Німеччині, зокрема, не піддавати енергетичну інфраструктуру Німеччини свавільним рішенням Кремля», – сказав Габек.

Відповідно до тимчасової угоди, право голосу в Gazprom Germania буде передане Федеральному мережевому агентству.

Енергетичному регулятору буде дозволено звільняти членів керівництва і призначати нових, а також «вжити всіх необхідних заходів для гарантування поставок», сказав Габек.

Німеччина підтримала жорсткі санкції Заходу проти Москви через її вторгнення в Україну, але через значну залежність від російського імпорту енергоносіїв Берлін досі не погоджувався на вимоги бойкотувати російські нафту і газ.

За даними джерела Bloomberg, Німеччина шукає покупця для підрозділу "Газпрому" у країні, пропонуючи державні кредити приватним компаніям, які бажають придбати частину чи весь бізнес, констатує "Європейська правда".

Як зазначається, уряд Німеччини веде переговори з приватними покупцями, зацікавленими в Gazprom Germania GmbH або в деяких її підрозділах, у тому числі постачальнику енергії Wingas GmbH та компанії зі зберігання газу Astora.

За словами джерела, покупцям буде запропоновано гарантії та кредити через державного кредитора розвитку KfW IPEX-Bank. Німеччина не виключає націоналізації Gazprom Germania як крайній захід, хоча Берлін хоче знайти інше рішення.

У п`ятницю "Газпром" заявив, що більше не володіє дочірньою компанією в Німеччині, яка також має торговельний підрозділ у Великій Британії та підрозділи від Швейцарії до Сінгапуру.

За словами джерела, Німеччина досягла неоднозначного прогресу у своїх зусиллях порятунку Gazprom Germania, але уряд хоче уникнути націоналізації або навіть експропріації активів компанії. Тим не менш, адміністрація канцлера Олафа Шольца не виключає можливості вилучення частини компанії як крайнього заходу для забезпечення безпеки постачання.

Підрозділ Astora експлуатує найбільше в Німеччині газосховище у північному місті Реден у землі Нижня Саксонія.

За словами джерела, Німеччина також розгляне можливість націоналізації бізнесу "Роснефті" в країні, якщо не буде знайдено рішення у приватному секторі. На Rosneft Deutschland припадає приблизно чверть німецького нафтопереробного бізнесу.

Також Німеччина і Франція готуються до потенційного припинення імпорту російського газу у зв`язку з вимогою Росії платити за нього у рублях.