Німеччина стримано реагує на прагнення України стати членом НАТО

Все про економіку та фінанси

Уряд Німеччини стримано відреагував на прагнення Києва якнайшвидше отримати План дій щодо членства (ПДЧ) в Північноатлантичному альянсі (НАТО). Як зазначила у середу, 7 квітня, представниця федерального уряду Ульріке Деммер (Ulrike Demmer), Україна "є дуже цінованим та багаторічним партнером НАТО", а сам Альянс принципово сповідує "політику відкритих дверей", однак "подальші кроки стосовно членства на даний час не стоять на порядку денному", цитує інформагенція AFP.

Водночас Деммер висловила занепокоєння німецького уряду через загострення у відносинах між Росією та Україною та пересування російських військ у регіоні. "Ми дуже уважно спостерігаємо за ситуацією, особливо за переміщенням російських підрозділів, та закликаємо сторони до стриманості та негайної деескалації", - зазначила Деммер.

Вона також наголосила на підтримці "суверенітету та територіальної цілісності України" з боку Берліна та вказала на заяви НАТО, ЄС та інших країн-партнерів, які висловили занепокоєння через посилення російських військ поблизу кордону з Україною. "Федеральний уряд поділяє цю стурбованість і повідомив про неї також Москву", - зауважила Деммер.

У середу міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Вільнюс запропонує союзникам по НАТО надати Україні ПДЧ в Альянсі.

Напередодні у телефонній розмові з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом президент України Володимир Зеленський зазначив, що для Києва у відносинах з НАТО найбільш актуальним питанням є можливість отримання ПДЧ. За його словами, "НАТО - це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі", а "ПДЧ стане справжнім сигналом для РФ".

Останніми днями у західних столицях неодноразово висловлювали занепокоєння щодо пересування російських військ поблизу кордону з Україною, а також через загострення бойових дій на Донбасі, вимагаючи від Москви пояснень.