Кабмін, "Нафтогаз" і "Укрнафта" завершили взаєморозрахунки на десятки мільярдів гривень

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики сплатило НАК «Нафтогаз України» компенсацію за постачання імпортованого газу протягом 2015-2019 років у рамках режиму покладання спеціальних обов`язків (ПСО) на ринку природного газу. Протягом цього періоду Нафтогаз продавав газ за регульованою ціною, нижчою за ринкову, для потреб населення, бюджетних та релігійних організацій. Загалом така компенсація склала 32,2 млрд грн, йдеться в заяві "Нафтогазу".

17 листопада Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету 2020 року, які уможливили таку компенсацію.

Зміни, разом з відповідними рішеннями Кабінету Міністрів, зробили можливим сплату поточних та прострочених податкових зобов`язань, констатує НАК.

"Нафтогаз" уточнює, що він визнав цю компенсацію своїм прибутком і сплатив 6,4 млрд грн податку на прибуток.

"Також група сплатила ПАТ «Укрнафта» кошти за газ 2006 року видобутку, в тому числі, 12,6 млрд грн в рамках врегулювання, передбаченого Законами України 1005-ІХ та 1006-ІХ, та здійснила попередній платіж в розмірі 23,5 млрд грн за газ майбутнього видобутку, що буде поставлений в наступні кілька років. Фактичні поставки газу також означатимуть оподатковуваний прибуток для Укрнафти в цей період.

Укрнафта здійснила низку податкових платежів до державного бюджету: 3,3 млрд грн податку податку на прибуток, 3,9 млрд грн ПДВ з суми передплати за газ та 28,9 млрд грн — за прострочені податкові зобов’язання, включно із штрафами та пенею.

Все це також означає, що загальна сума додаткових коштів, сплачених до державного бюджету, склала 10,3 млрд грн", - йдеться в заяві "Нафтогазу".