Уряд хоче продати частину держпакету в «Енергоатомі», «Турбоатомі» та НВКГ «Зоря»-«Машпроект»

Все про економіку та фінанси

Кабмін вніс до парламенту законопроект №4541а, в якому пропонується змінити закон «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» та визначити перелік об’єктів права держвласності, державні контрольні пакети акцій яких у розмірі 60% плюс одна акція не підлягають приватизації, а решта приватизується за рішенням уряду та РНБО.

У цьому переліку міститься три підприємства:

- державне підприємство “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” (є оператором 4 діючих АЕС України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків; забезпечує майже 50% потреби держави в електроенергії);
- ВАТ “Турбоатом” (одна з провідних компаній світу по випуску турбін для ТЕС, АЕС, ТЕЦ, ГЕС, ГАЕС, іншого енергетичного обладнання);
- ДП “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”—“Машпроект” (проектує та виробляє газові турбін для морських суден, електроенергетики та газотранспортних магістралей).

Зауважимо, якщо «Енергоатом» та НВК “Зоря”—“Машпроект” як держпідприємства наразі повністю контролюються державою, то в «Турбоатомі» держава в особі Фонду держмайна володіє 75,2% акцій, ще біля 15,34% - під контролем кіпрської Linfot Limited, яку пов’язують з К. Григоришиним.