Стримування тарифів на тепло і гарячу воду: Кабмін і місцева влада підписали меморандум

Все про економіку та фінанси

Мінрегіон повідомляє, що Кабмін, "Нафтогаз", Офіс президента, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води у прийдешньому опалювальному сезоні (2021-2022 рр).

Як повідомили в Офісі президента, згідно з Меморандумом, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не зростатимуть. Ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 куб. м для населення та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ.

«Цей меморандум засвідчує досягнення домовленостей, що мають гарантувати його стале проходження. Уряд виконав свої зобов‘язання, зокрема, йдеться про забезпечення однієї з найнижчих цін на газ для виробників тепла для населення — 7420 грн за тис куб. м. Також центральна влада гарантує спрямування до місцевих бюджетів ПДФО, спеціальної субвенції громадам, які знаходяться поза індексом податкоспроможності, і, звісно ж, своєчасні виплати субсидій. Ми знайшли з органами місцевого самоврядування порозуміння і готові рухатися далі. У документі передбачені зобов’язання центральної влади, НАК “Нафтогаз України” та ОМС», — зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Як констатується, для підтримки регіонів у питанні стабільного проходження опалювального сезону урядом передбачено:

- спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб);
- субвенції з державного бюджету громадам, що знаходяться поза індексом податкоспроможності (до 0,9), яка покриває 80% дефіциту ТКЕ цих громад (з 4 кварталу 2021 року).

Підписантами Меморандуму виступили міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, міністр енергетики Герман Галущенко, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, від Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад — львівський міський голова Андрій Садовий, житомирський міський голова Сергій Сухомлин, дніпровський міський голова Борис Філатов, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Олександр Слобожан.