Уряд і Фонд держмайна хочуть продати "Турбоатом" та "Укрнафту" за 13 млрд грн

Все про економіку та фінанси

У 2014 році на приватизацію має бути виставлено держпакети акцій «Турбоатому» та «Укрнафти». Про йдеться в проекті розпорядження уряду «Про затвердження переліку об’єктів права власності, що підлягають приватизації у 2014 році», який потрапив до редакції FINBALANCE.

Розробник документу – Фонд держмайна. Він має розглядатися 11 липня на засіданні Урядового комітету соціально-економічного розвитку та питань міжнародного співробітництва.

Як зазначається в супровідних матеріалах до проекту розпорядження, Фонд держайна оцінює «Турбоатом» приблизно в 5 млрд грн, держчастку в «Укрнафті» - у 8 млрд грн. Таким чином, приватизація цих двох підприємств має забезпечити держказні 13 млрд грн., або 76,5% плану, встановленого законом про держбюджет-2014 (17 млрд грн).

При цьому проти приватизації «Турбоатому» виступив Мінфін та Мінекономрозвитку, а проти приватизації «Укрнафти» - Мінекономрозвитку.

Зауважимо, що 50%+1 акцій «Укрнафти» належить «Нафтогазу», ще близько 42% акцій контролюються структурами «Привату». Що ж до «Турбоатому», то 75% його акцій належить Фонду держмайна, ще біля 15% володіє кіпрська Linfot Limited, яку пов’язують з Григоришиним.

Нагадаємо, 10 липня глава уряду А.Яценюк оголосив про проведення в Україні наймасштабнішої за останні 20 років приватизації. На продаж має бути виставлені, зокрема, «Укрспирт».